print deze pagina

pijlAflevering 9 15 februari 2007

 

IJskoude beelden en verhalen
WinterCD

Tot en met 28 februari a.s. is elke woensdagmiddag de film 'Barre Winters in Overijssel' te zien. Hoewel de winter van 2007 ons definitief lijkt te ontglippen, kan de kou ook mee naar huis: bezoekers van Historisch Centrum Overijssel krijgen gratis de door ‘Anno’ ontwikkelde cd ‘IJskoud’ mee, evenals een krant over ‘legendarische winters’.

                                           Lees verder

 

Twentse Voorouderdag 
Bibliotheek Hengelo

Op zondag 11 maart vindt de 7e editie van de Twentse Voorouder-
dag plaats. De organisatie is in handen van de Nederlandse Genealogische
Vereniging Afdeling Twente. Van 10.00-16.00 uur zijn er tientallen stands te bezichtigen, waaronder die van Historisch Centrum Overijssel. In de website
staan 37 stands nu vermeld.

                                            Lees verder

 

Tjaps - Twents textiel met een tropisch tintje
Tjap

Vanaf het midden van de negentiende eeuw zette de Twentse katoenindustrie haar producten in toenemende mate af op de Aziatische markten, met name in Nederlands-Indië. Om zich van de concurrent te onderscheiden werden er merken gebruikt.

De Twentse textielmerken werden tjaps genoemd. Tjaps geven  een fascinerend beeld van de Twentse textielindustrie en de international textielhandel. Historisch Centrum Overijssel bewaard de grootste collectie tjaps in Nederland.

                                            Lees verder

 

Informatiebijeenkomst Educatie 
Informatiebijeenkomst Educatie

Historisch Centrum Overijssel heeft sinds 2006 een actieve afdeling Educatie. Voor het primair (groep 5-8) en het voortgezet (VMBO, Havo, VWO) onderwijs hebben zij inmiddels een tiental programma's ontwikkeld. 

In de informatiebijeenkomst op 19 februari a.s. worden deze educatieve programma's uitgebreid gepresenteerd - voor docenten en geinteresseerden. De eerste presentatie is natuurlijk het educatieve programma rond Henry II Fix!

                                                                      Lees verder

 

Bankoverval in Historisch Centrum Overijssel

Bondspaarbank bus

Op 3 februari 2007 ondertekende de voorzitter van de Raad
van Bestuur van de SNSbank te Utrecht, de 'overeenkomst
van inbewaargeving'.  

Hij deed dit met betrekking tot het
archieven van de Stichting Bondsspaarbank (Centraal en Oostelijk Nederland) in Apeldoorn.Deze bancaire archieven zijn een mega-aanwinst voor Historisch Centrum Overijssel.

                                            Lees verder

 
Wie kent deze mensen?
Zoekplaatje

Ook in onze fotocollecties  bevinden zich tientallen foto's zonder beschrijving. Vaak is de omgeving makkelijker te herleiden dan de mensen op de afbeelding.

In onze website zit een hoekje voor deze en andere 'zoekplaatjes'.  Deze keer is het een groepsfoto uit het Ommen van de jaren 50. Uw reactie is bijzonder welkom!

                                            Lees verder

 

In premiere: Konkinklijke bezoeken in Overijssel
Film Koninklijke Bezoeken

Op dinsdagavond 6 maart 2007 gaat in het Historisch Centrum Overijssel de film “Koninklijke bezoeken aan Overijssel” in première. Vertoond worden amateurfilms en professionele films en documentaires uit 1921 tot en met 2001. U bent van harte welkom!

                                              Lees verder

 

 

 

 

 

 

 


 



terug naar nieuwsoverzicht
laatst gewijzigd op: 25 jan. 2007
 Terug naar boven
  (C) 2006-2011 Historisch Centrum Overijssel Sitemap | Disclaimer