print deze pagina

pijlHistorische Avond: Museum Belvédère en de Fundatie


Op donderdag 14 april organiseren de “Vrienden van de Stadskern Zwolle” bij het HCO een avond rond de geplande uitbreiding van het Museum De Fundatie.

 

Hoe komen de “Vrienden” ertoe een Friese architect uit te nodigen om in Zwolle een historische lezing te geven? De reden is dat architect Eerde Schippers in het historische landschap van Oranjewoud het prachtige museum Belvédère heeft ontworpen, passend zowel bij het Friese polderland als bij het oude parklandschap. In 2006 heeft Schippers voor zijn ontwerp de BNA-prijs (Bond van Nederlandse Architecten) gekregen. Bindende factor tussen Belvédère en de geplande uitbreiding van De Fundatie is de integratie van het gebouw met de omgeving.

 

 

Hoe kan men bij het Zwolse plan voorkomen, dat er inbreuk gemaakt wordt op het beschermd stadsgezicht? Op een luchtfoto van de binnenstad van Zwolle kan men zien, hoe beeldbepalend de stadsgracht aan de westzijde is met de prachtige groene gordel. De creatie, “het Oog”, van architect Henket zal boven de boomkronen uitsteken. Bij de herinrichting van de Potgietersingel, die op dit ogenblik gaande is, zal de schepping van architect Henket zich in harmonie  met de boomgordel moeten verenigen. In Oranjewoud heeft men van meet af aan rekening gehouden met een verantwoorde parkaanleg.

 

 

Han Godijn, projectleider van de reconstructie van de Potgietersingel, zal uitleg geven over de stand van zaken. Als tweede spreker komt Eerde Schippers aan het woord over het ontstaan van zijn ontwerp. Tenslotte is er mogelijkheid voor discussie over de uitbreiding van Museum de Fundatie en de reconstructie Potgietersingel.

 

Datum: 14 april
Aanvang: 20.00 uur
Zaal open: 19.30 uur
Locatie: Historisch Centrum Overijssel
Toegang: gratis



terug naar agendaoverzicht
laatst gewijzigd op:
 Terug naar boven
  (C) 2006-2011 Historisch Centrum Overijssel Sitemap | Disclaimer